بهترین ابزارهای هوش مصنوعی برای تحقیق در سال 2024

ابزارهای تحقیقاتی مبتنی بر هوش مصنوعی و مدل‌های زبان هوش مصنوعی سیستم‌های آموزشی را محتول کرده اند و دانشمندان و محققان اکنون زمان بیشتری در اختیار دارند تا بر وظایف مهم تری تمرکز داشته باشند. شاید تا زمانی که در نهایت همه ما با روبات‌ها جایگزین شویم!!

  1. Wordvice AI

Wordvice AI Writing Assistant، با به روزترین فناوری هوش مصنوعی، یک ویرایشگر متنی همه کاره است. هدف این ابزار تحقیقاتی هوش مصنوعی بهبود کیفیت کلی نوشتار است و آن را مختصرتر، واضح تر و تاثیرگذارتر می کند. این ابزار به دلیل تمرکز بر نوشتن دانشگاهی و پژوهشی، پاسخگویی به نیازهای نوشتاری دانشجویان، محققان و متخصصانی که برای مطابقت با استانداردهای مجلات دانشگاهی، کنفرانس ها یا نشریات حرفه ای نیاز به ویرایش با کیفیت بالا دارند، متمایز است.

  1. ChatGPT

ChatGPT، برای درک و تولید متنی شبیه انسان طراحی شده است، همچنین مکالمات جذاب و ارائه پاسخ های آموزنده را در موضوعات مختلف فراهم می کند. اما اگر از ChatGPT برای تحقیق استفاده می‌کنید، ممکن است نیاز به بررسی واقعیت داشته باشید، زیرا اگرچه مقالات ChatGPT اطلاعات کافی را در پاسخ به سؤالات شما ارائه می‌دهد، اما گاهی اوقات ممکن است نادرست باشد.

  1. Typeset.io

Typeset.io یک پلتفرم جامع است که الگوهای متنی از پیش تعریف شده و ابزارهای قالب بندی خودکار را ارائه می دهد تا به شما کمک کند دستورالعمل های خاص مجلات و ناشران هدف را به سرعت و کارآمد برآورده کنید. Typeset.io به ویژه برای همکاری های تحقیقاتی مفید است زیرا به گروهی از افراد اجازه می دهد به طور همزمان روی یک فایل کار کنند.

  1. ChatPDF

ChatPDF ،این ابزار یک هوش مصنوعی است که PDF را می خواند و به سوالات مربوط به متون پاسخ می دهد. استفاده از ChatPDF مانند مکالمه با یک فایل PDF است. شما یک مقاله را در قالب PDF در نرم افزار تحقیق آپلود می کنید و ChatPDF خلاصه ای را به شما ارائه می دهد و سوالاتی را پیشنهاد می کند که می تواند بر اساس مقاله کامل به آن پاسخ دهد.

  1. Scite.ai 

Scite.ai پلتفرمی است که ابزارهای تجزیه و تحلیل رفرنس، تشخیص سرقت ادبی و بررسی پیشینه را ارائه می دهد. رفرنس یاب نه تنها استنادهای واقعی به مقالات منتشر شده واقعی را در اختیار شما قرار می دهد، بلکه این ابزار تحقیق هوش مصنوعی می تواند تعداد دقیقی از مقالات منتشر شده ای که ادعای خاصی را رد یا تأیید می کنند در اختیار شما قرار دهد.

  1. Scholarcy

Scholarcy از هوش مصنوعی برای خلاصه کردن مقالات، گزارش‌ها و فصل‌های کتاب استفاده می‌کند تا به شما کمک کند با آخرین تحقیقات همراه باشید و به سرعت مرتبط ترین فایل ها با نیاز خود را پیدا کنید. این ابزار اطلاعات کلیدی را شناسایی می‌کند و داده ها را به دسته های مربوطه تقسیم می کند.

  1. ResearchRabbit 

Research Rabbit یکی دیگر از ابزارهای هوش مصنوعی برای محققان است که این امکان را می دهد تا مقالات علمی را به سرعت و کارآمد بررسی کنید. “Spotify for Papers” به شما این امکان را می دهد که مجموعه‌ای از مقالات را ایجاد کنید ، سپس طور منظم بر اساس علایق شخصی شما، مقالات مرتبط را پیشنهاد می‌کند.

 

 

 

 

مقالات مرتبط

پاسخ‌ها